Продавець ПП Фито-опт розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
770 відгуків

Шановні покупці ,звертаємо Вашу увагу!!! Всі оформлені замовлення буде відправлено в найближчий робочий день .Сподіваємось на розуміння . Дякуємо ,що обрали наш магазин Фіто-Опт !

ПП "Фіто-опт"
+380 (67) 261-91-42
+380 (95) 572-28-04

Доннік лікарської трави буркун жовтий

вверх
  • Доннік лікарської трави буркун жовтий, фото 2
  • Доннік лікарської трави буркун жовтий, фото 3
вниз
Доннік лікарської трави буркун жовтий

30 /100 г

Мінімальна сума замовлення на сайті — 130 грн

  • Готово до відправки
  • Код: А-001
Доннік лікарської трави буркун жовтий
Доннік лікарської трави буркун жовтийГотово до відправки
30 /100 г
+380672619142
  • +380 (67) 261-91-42
  • +380 (95) 572-28-04
  • +380 (73) 129-45-88
+380672619142
  • +380 (67) 261-91-42
  • +380 (95) 572-28-04
  • +380 (73) 129-45-88
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю

 

Доннік лікарський 

Інші назви цієї рослини: донік аптечний, донік жовтий, буркун лікарський, буркун, дикий хміль, заячий холодок, трилисник донний, томка, хрестовник, денець, мольна трава та ін. 

Донік лікарський — це високий, гілкистий, трав'янистий кущ, заввишки від 0,5 до 1,5 метра та вище. Стебель щільний і дерев'янистий біля основи. Листя трійчасте, черевичне, зверху сизувато-зелене, знизу блідіше, звідси і народна назва — трилисник. 

Квітки жовті, дрібні, зібрані в прямостійкі пензлі, цвіте все літо, починаючи з червня та по вересень, насіння можна збирати в 112. 

Зустрічати донник можна на Україні, в Росії, Киргузії, Казахстані, Середньої Азії та інших країнах, у дикому вигляді, а також як культивована рослина, на садових і фермерських ділянках. Його використовують як кулінарну та лікувальну рослину. 

З лікувальною метою використовують верхівки трави та листя. Готують донник лікарський під час цвітіння. Сушать, як зазвичай, у тіні. 

Доннік належить до ароматичних трав і має приємний кумариновий запах, завдяки такій речовині, як-от мелотол, метилової кислоти, кумарину, ефірних олій. 

Його використовують у кулінарії як приправу до рибних страв, салатів, супів, під час виготовлення консервів, сиру, компотів, під час засолювання помідорів, огірків тощо. 

Трава донник має відхаркувальну, протизапальну, гіпотензивну, антикоагулювальну, антисептичну, фібринолітичну, потогінну, м'якістку, вітрогінну, заспокійливу, протисудорізну, ранозагоювальну дію. 

Препарати доніка лікарського застосовують під час лікування кашлю, бронхітів, гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, метеоризму, запорів, підвищеної нервової збудливості, істерії, мігрені, безсоння, дифузного токсичного зобу, нейропіркуляторної дистонії, ревматоїдних і подагричних артритів, у разі запальних захворювань жіночих статевих органів, гнійних ран, наривів, фурункулів, а також у клімактеричний період. 

Настій донника (холодний): 2 чайні ложки подрібненої трави донічка заливають 2 склянками холодної води, настоюють 4 години, проціджують. Приймають по 1/3 склянки 2-3 рази на день за 20-40 хв до їди. 

Для зовнішнього застосування як компреси, ванночок використовується настій із розрахунку 2 столові ложки трави на 2 склянки окропу, настояти пів години, потім процідити. 

Отвар донника: 10 г сухої подрібненої трави на 1 склянку води, кип'ятити пів години на слабкому вогні, потім процідити. Приймати по 1 ст. ложці тричі на день у разі гострих респіраторних захворювань, бронхітів, безсоння, у разі хвороб печінки. 

Спиртова настоянка донника (на горілці): 100 г сухої сировини (траву) залити полілітрою горілки або розведеною спиртом (40%). Настоювати упродовж двох тижнів, після процідити та приймати всередину по 10-15 крапель, тричі на день до їди, запиваючи водою. Використовують настоянку у разі безпліддя та порушення гормонального фону, ендометріозу, мігрені та ін. Зберігати її в холодильнику, до 2 років. 

Ось ще рецепт екстракту донника зі свіжої трави: 50 г свіжої подрібненої трави залити полілітрою горілки, настоювати в темному місці два тижні, потім процідити. Використовувати всередину, по 15 крапель двічі на день. 

У разі болів у суглобах рекомендується додавати мішечки з розпареною травою донченка лікарського, жовтого, на 15-20 хв. Курс лікування — 10 днів.
Для зовнішнього вживання можуть бути застосовані також компреси з мазтю. 

Мазь із донника готують за таким рецептом: 2 столові ложки свіжовисуваних квіток донника перетерти в порошок, потім додати 50 г вазеліну та все шелешо перемішати. Використовують таку мазь для прискорення дозрівання й загоєння фурункул, карбункул, гнійних ран тощо. 

І ще один рецепт мазі з донника, на вершковій олії: беремо 3 ст. ложки вершкового масла та 50-60 г свіжих квіток донника. Квітки ретельно перетираємо в порошок, а потім змішуємо з олією. Добре витягає таку мазь нариву, знімає запалення. 

Донік ще є і прекрасним медоносом, а мед із доніка має лікувальні властивості. У перекладі з грецької, назва цієї рослини означає — медова конюшина. Донніковий мед використовують у разі пухлин суглобів під час ревматизму, запалення грудних залоз, бронхітів, водянки, метеоризму, мігрені, безсоння, гіпертонії та ін. 

Треба пам'ятати, що приймати препарати з доніка в дозах, великих ніж зазначено, не варто, тому що під час передозування можуть виникнути головний біль, нудота, блювота. 

Доннік лікарський, протипоказання. Не можна вживати донник під час вагітності, внутрішніх кровотеч, геморагічного діатезу, у разі зниженого згортання крові. Не допускати передозування.

Характеристики
Основні
ВиробникВласне виробництво
Країна виробникУкраїна
Інформація для замовлення
  • Ціна: 30 /100 г

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner