Продавець ПП Фито-опт розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
773 відгуків

Шановні покупці ,звертаємо Вашу увагу!!! Всі оформлені замовлення буде відправлено в найближчий робочий день .Сподіваємось на розуміння . Дякуємо ,що обрали наш магазин Фіто-Опт !

ПП "Фіто-опт"
+380 (67) 261-91-42
+380 (95) 572-28-04

Брусниця звичайна листки і стебло різаний

вверх
  • Брусниця звичайна листки і стебло різаний, фото 2
  • Брусниця звичайна листки і стебло різаний, фото 3
вниз
Брусниця звичайна листки і стебло різаний

40 /100 г

Мінімальна сума замовлення на сайті — 130 грн

  • Готово до відправки
  • Код: T-3301
Брусниця звичайна листки і стебло різаний
Брусниця звичайна листки і стебло різанийГотово до відправки
40 /100 г
+380672619142
  • +380 (67) 261-91-42
  • +380 (95) 572-28-04
  • +380 (73) 129-45-88
+380672619142
  • +380 (67) 261-91-42
  • +380 (95) 572-28-04
  • +380 (73) 129-45-88
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю

Трав'яний чай з листя і стебел брусниці

Vaccinium vitis idaea L.

Родина вересові — ERICACEAE

Опис. Невеликий чагарник висотою до 25 см з повзучим кореневищем і прямостоячими гіллястими стеблами. Листя шкірясті, оберненояйцевидні або овальні, довжиною до 3 см, з трохи загорнутими краями. Квітки білі і рожеві, чотиричленні, зібрані у верхівкові короткі пониклі китиці. Плід — блискуча, куляста яскраво-червона ягода до 8 мм у діаметрі з численними червонувато-бурим насінням. Цвіте в травні — червні, плоди дозрівають в серпні — вересні..

Найбільш багата в світло-хвойних лісах, де часто є домінантою трав'яно-чагарникового ярусу. Особливо характерна для соснових і сосново-ялинових лісів. Листя заготовляють ранньою весною з часу танення снігу, до початку цвітіння (березень-травень) або восени, після плодоношення.

Листя брусниці, зібрані під час цвітіння або влітку, темніють; зривають їх руками, знімаючи з гілок знизу вгору, в деяких місцях зрізають надземну частину брусниці, а після сушіння листя обривають або траву обмолочують і стебла відкидають, але це призводить до виснаження заростей: перед сушінням викидають також пошкоджені і почорнілі листя. Сушать листя на горищах під залізним дахом або під навісами з гарною вентиляцією, куди не потрапляють прямі сонячні промені. При цьому створюються умови для збереження зеленого забарвлення висушеного листя. Часто пагони брусниці уражаються особливими грибками, чому стебла і листя скручуються і стають блідо-червоними. Збирати листя таких рослин не рекомендується.

Хімічний склад. У листі містяться арбутин (до 9%) С12Н16О7, гідрохінон, галова, елагова, хінна, винна та урсолова кислоти, гіперозид (гиперін) С21Н20О12 і танін; у ягодах — цукру (до 10%), органічні кислоти (2%), в тому числі лимонна, яблучна, бензойна, щавлева, оцтова, глиоксиловая, піровиноградна, оксипировиноградная, α-кетоглутарова, γ-окси-α-кетомасляная і β-окси-α-кетомасляная, глікозид вакцинін С13Н16О7; идеинхлорид C21H21O11Cl; лікопін С40Н56 зеаксантин С40Н56О2 та ін. У насінні знайдена жирна олія (до 30%), складається з гліцеридів, головним чином лінолевої та ліноленової кислот.

У насінні брусниці виявлено жирну олію (до 30%), складається з гліцеридів (головним чином лінолевої і ліноленової кислот). Міститься в брусниці арбутин в організмі розщеплюється на цукор і гідрохінон.

Фармакологічні властивості і застосування. Листя брусниці мають сечогінну властивість, що пов'язано з наявністю в них арбутину, який, руйнуючись, утворює вільний гідрохінон, діє на тканини нирок дратівливо, посилюючи при цьому виділення сечі. Можливо, воно зумовлено вмістом у листках гиперозида, при гідролізі якого вивільняється кверцетин — речовина, що підсилює діурез, чим викликане і загальне сприятливе дію брусниці на організм. Як вважає П. Н. Крилов, глікозид вакцинін, розпадаючись, вивільняє бензойну кислоту, яка надає сильну протимікробну дію. Н. К. Фруентов вважає, що завдяки бензойної кислоти препарати брусниці ефективні при каменях у нирках і жовчному міхурі, при ревматизмі, подагрі і для дезінфікування сечовивідних шляхів.

Листя брусниці у вигляді відварів і настоїв вживають як сечогінний засіб головним чином при нирковокам'яній хворобі, а також при ревматизмі, подагрі, надземну частину і ягоди — при гипоавитаминозе. Такий відвар, як вважають М. А. Носаль і В. М. Носаль (1959), корисний при хворобах не тільки нирок, але і печінки.

У народній медицині відвар і настій листя та ягід брусниці п'ють при застуді, кашлі, маткових кровотечах, болях у грудях, при туберкульозі і захворюваннях серця (Д. К. Гесь та ін, 1966). Настій листя надає протизапальну, антимікробну, діуретичну і слабку жовчогінну дію; стовчені ягоди брусниці вживають при гастриті із зниженою кислотністю шлункового соку і як проносний засіб, все рослина рекомендується при гіпо-, авітамінозах.

Трава  брусниці має сечогінну, антисептичну, в'яжучу, протизапальну дію. Її застосовують при сечокам'яній хворобі, гастриті, подагрі, ревматизмі, нічному нетриманні сечі, при циститах, пієлонефритах, зниженій кислотності шлункового соку, хворобах печінки, цукровому діабеті, а також як дезинфікуючий засіб (Жуков, 1983). Північні народи — ненці, ханти, мансі — сік листя брусниці використовують при лікуванні радикуліту, втираючи в хворе місце протягом 5-6 хвилин 2-3 рази на день .Застосовують при запаленні ниркових мисок і сечового міхура, апендициті, гіпертонії, застуді, атонії кишечника, відкладення солей в суглобах, при проносах .

Відвар всієї рослини, зібраного в період цвітіння, п'ють при застуді, кашлі, туберкульозі легень, гіпертонії, захворюванні серця, жовчного міхура, при маткових кровотечах, білях, для поліпшення роботи шлунка, при цинзі,1 втоми, остеохондрозі, при ревматоїдних та інфекційних артритах, авітамінозах А, С, Р.

Для приготування настою з листя брусниці беруть столову ложку листя на склянку окропу. Настоюють 30 хвилин, приймають в охолодженому вигляді по столовій ложці 3-4 рази на день.

Для приготування відвару беруть жменю листя брусниці на 3 склянки окропу, кип'ятять 10 хвилин. Випивають протягом дня по склянці 3 рази в день. У свіжому вигляді ягоди вживають по 100-200 г 1 раз на день.

У тибетській медицині листя брусниці у вигляді порошку застосовують при кору і як жарознижуючий засіб.

Відвар листя брусниці слід обережно застосовувати при вагітності. У дослідах на тварин відмічено пригнічувальну дію листя брусниці на функцію статевих залоз. Відбувається припинення статевої циклики з відновленням її після відміни препарату.

Способи приготування і використання

1. Листя (30 г) заливають 3 склянками окропу, кип'ятять 10 хв, проціджують після охолодження. Призначають всередину, все кількість відвару випивають за день в 3 прийоми до їди (при гіпацидному гастриті).

2. До суміші ягід і листя брусниці (30 г) додають 2 столові ложки трави звіробою, заливають 3 склянками окропу, кип'ятять 10 хв, після охолодження проціджують. Приймають з другої половини дня в 3 прийоми, останній перед відходом до сну (при нічному нетриманні сечі).

3. Листя (20 г) брусниці заливають склянкою киплячої води, настоюють протягом 45 хв, після охолодження проціджують. Приймають внутрішньо по 1 столовій ложці 3 рази в день до їжі (сечогінний).

Відвар листя, зібраних до цвітіння, п'ють при ревматизмі, діабеті, подагрі, каменях у нирках і жовчному міхурі. Для цього беруть 1 столову ложку листя 6русники на склянку води, кип'ятять 5-10 хвилин, п'ють по 1 склянці 3 рази в день протягом місяця. При нічному нетриманні сечі у дітей беруть суміш листків брусниці та трави звіробою по 1 столовій ложці кожного на півлітра води і випивають протягом дня з 10 ранку до 5 вечора.

Брусничний морс з цукром і спеціями: 1 кг ягід брусниці залити 2 літрами води, додати склянку цукру, закип'ятити і додати в теплий морс 0,5 чайної ложки меленої кориці, гвоздики або меленого кореня гравілату. Настояти 24 години і процідити. Такий морс корисний лихорадящим хворим, при ниркових захворюваннях, при гастритах із зниженою кислотністю і порушеннях сольового обміну.

Характеристики
Основні
Країна виробникУкраїна
Користувальницькі характеристики
ВиробникПП Фіто-Опт
Склад чаюМоночай
Стан сировиниТрава різана по 2-3 см, сушена.Без добавок і домішок інших рослин
Вага упаковки100 грам
Інформація для замовлення
  • Ціна: 40 /100 г

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner