Продавець ПП Фито-опт розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
773 відгуків
ПП "Фіто-опт"
+380 (67) 261-91-42
+380 (95) 572-28-04

Глід плоди цільні ягоди з Карпат, 100 грамів

вверх
  • Глід плоди цільні ягоди з Карпат, 100 грамів, фото 2
  • Глід плоди цільні ягоди з Карпат, 100 грамів, фото 3
вниз
Глід плоди цільні ягоди з Карпат, 100 грамів

25 /100 г

Мінімальна сума замовлення на сайті — 130 грн

  • Готово до відправки
  • Код: А-001
Глід плоди цільні ягоди з Карпат, 100 грамів
Глід плоди цільні ягоди з Карпат, 100 грамівГотово до відправки
25 /100 г
+380 (67) 261-91-42
  • +380 (95) 572-28-04
  • +380 (73) 129-45-88
+380 (67) 261-91-42
  • +380 (95) 572-28-04
  • +380 (73) 129-45-88
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю

Під час замовлення від 1 кг ціна 210 грн/кг

Глід (лат. Crataégus) — рід листопадних, рідко напівчервонозелених високих чагарників або невеликих дерев, що належать до сімейства Рожеві (Rosaceae).

Глід має безліч корисних властивостей, він часто використовується для лікування захворювань і профілактичних заходів.

Чимало існує легенд про походження глоду. По одній із них глід з'явився на прохання маленьких пташок для захисту від хижаків. Шипи цього чагарнику дають змогу сховатися маленьким пернатим, а великі птахи подолати таку перешкоду не можуть.

Згідно з іншою легендою, на Русі славилася своїми добрими справами бариня — допомагала всім, кому могла. Кому лікування, а кому і просто порада. Але ніхто не вечний. Зістарилася бариня, але дуже їй не хотілося померти. Дуже хотілося й далі допомагати людям. Та й люди її любили. Ланцюг до відьми з прихильником. Та й перетворила старошку на гарний чагарник. І назва він отримав відповідне — глід. Так і далі допомагає. До того ж живе глоду дуже довго.

Хоч як би там було, хоч яке було справжнє походження цієї рослини, але з давніх-давен любимо за цілющі властивості та красу глоду — вид криваво-червоного сорту глоду та зараз привертає увагу. А народ почав давати свої назви йому: глоду, бариню, гладь. А за шипи його називають «петушина шпора» або «яструбінні кігті».

Особливе значення мав глід у давнину. Грецькі міфи приділили його Гіменею, бога сім'ї та браку. Молоді дівчата, що виходять заміж, прикрашали свою голову вінками глоду. Король Англії Річард  III знайшов свою корону саме на цьому кущі, після чого глід став його емблемою.

 

Зараз у всьому світі поширений глід — корисні властивості його широко відомі та активно використовуються. Деякі типи глоду визнані офіційною медициною. Серед них: глодушник однопестичний, колючий, криваво-червоний, зеленом'ясний, алтайський, зігнуто-чатковий, гладкий. Усього ж у світі налічується приблизно 1250 різновидів глоду, п'ятнадцять із яких ростуть у Росії. Причому різні види відрізняються один від одного і за зовнішнім виглядом, і за корисними властивостями.

Тому сказати, який вигляд має глід, однозначно дуже важко. Але, звісно, є й схожі різновиди. Використовується і як декоративна рослина глід, оскільки вирізняється винятковою красою. Осіннью щільна округла крона з витонченим листям фарбуються в жовтогарячі та червоні тони. Навесні розпускаються невеликі білі або темно-рожеві квіти. Щоправда, цвітуть вони лише кілька днів і мають не надто приємний запах. А плоди глоду прикрашають рослину упродовж двох місяців. Вони можуть бути довгастими або кулястими, з однією або кількома кісточками. Фарб їх може бути також різним. Є глід чорний, червоний, жовтогарячий, жовтий.

Вирізняються різними типами та наявністю або браком і довжиною колючок. Наприклад, у криваво-червоного шипшини колючок майже немає. А ті, які є, не дуже довгі. А ось глодусник великоплідний, навпаки, захищає свої ягоди вельми великими колючками, що досягають іноді 12 сантиметрів.

Завдяки колючкам і густій кроні, глоду успішно використовують як живий город. Якщо за таким парканом правильно доглядати, подолати його практично неможливо.

Корисні властивості та лікувальне застосування

Але, звісно, глід застосування має не тільки декоративне. Глід — рослина виключно корисна. Цілющі властивості глоду з давніх-давен широко використовуються під час лікування та профілактики багатьох захворювань.

Лікарські властивості глоду ґрунтуються на його складі. Плоди глоду містять велику кількість флавоноїдів, пектинових і дубильних речовин. Серед мікроелементів можна виділити в складі глоду мідь, цинк, залізо, калій, фосфор, кальцій, магній, кобальт, молібден. Ну, а крім того, глоду містить вітаміни С, P, каротин, тіамін, холін, рибофлавін.

А, адже, глоду має і велику харчову цінність. Він містить органічні кислоти. Загалом яблучну, лимонну та бурштинову, жирні олії. Також у ньому достатній вміст цукрів, основу яких становить фруктоза. Завдяки цьому можна вживати глоду у разі діабету.

У всіх аптеках продається настоянка глоду. Вона виготовляється з плодів криваво-червоного глоду та 70%-ного спирту. Настоянка глоду застосування знаходить в поліпшенні роботи центральної нервової системи, у разі тахікардії, атеросклерозу. Настоянка глоду тиск нормалізує, якщо він підвищений. Корисна вона й під час клімактеричного періоду.

Настоювання глоду в домашніх умовах досить просте в приготуванні. Причому можна приготувати настоянку як із плодів, так і з квіток глоду. У першому випадку на 25 г. плодів потрібно 100 г. спирту. Таку настоянку приймають по 30-60 крапель тричі або чотири рази на день.

У другому разі на одну частину квіток беруть дві частини спирту. Суміш настоюють упродовж п'ятнадцяти днів. Вживається вона тричі на день по сорок крапель.

акже, крім спиртової настоянки, застосовується й настоянка з глоду на горілці. когось може зацікавити питання, як приготувати настойку глоду з горілкою.  Для цього ложка плодів або квіток настоюється в закритій ємності 200 мл. горілки впродовж семи діб.

Але, звісно, настоянка глоду протипоказання теж має, хоча їх і небагато. Так, не варто її застосовувати, якщо є підвищена чутливість до будь-якого компонента. І безумовно, через вміст спирту вона протипоказана вагітним і дітям.

Не тільки плоди глоду корисні властивості мають. Також широке застосування знаходять і квітки, і листя, і пагони.

Починаючи з 16 століття, глоду використовували як закріплювальний засіб під час дизентерії та поносу. Велика кількість пектину допомагає позбутися солей важких металів та інших шкідливих речовин, знижує в крові рівень холестерину, зменшує ліпідні відкладення в органах під час атеросклерозу.

серце та судини

глід позитивно впливає на серце та судини

Але основна користь глоду полягає в його позитивному впливі на серце та судини. До речі, під час Другої світової війни глід використовувався замість лікарських засобів у разі серцевих захворювань.

Глід  для серця корисний у разі різних розладів його діяльності та проявів слабкості цього органа. Призначають глід після важких захворювань. Допоможе він і під час гіпертонічної хвороби, ангіоневрозів, гіпертиреозу, усуне тахікардію й аритмію. Глід тонізує серцевий м'яз, посилює кровообіг у коронарних судинах. Водночас судини головного мозку, як і коронарні глід розширює вибірково. Така властивість дає змогу застосовувати препарати на основі глоду спрямовано. Це допомагає забезпечувати киснем міокард і нейрони головного мозку.

Глід зніме неприємні та хворобливі відчуття в зоні серця та поліпшить загальний стан.

Народна медицина-лоха рекомендує використовувати, якщо мають місце набряки, пов'язані з роботою серця, у разі ревматизму, епілепсії. А крім цього, є підстави вважати, що лікує глід і різні нервові захворювання, які супроводжуються болями. Мають плоди глоду властивості, що дають змогу їм поліпшити діяльність молочних залоз.

стомлення і стрес

глід допомагає зняти стрес

Він сприяє зниженню біоелектричної активності кори головного мозку, заспокоює нервову систему. Експериментально доведено седативну дію глоду. Також у разі збільшеної функції щитоподібної залози виявляться корисні препарати глоду. Вони ж посилюють жовчовідділення.

Через спазмолітичну дію використовують глід і під час головних болів, болів у попереку, плечах, лопатках, під час водянки, хвороб крові. Ефективним він виявляється у разі хвороб жовчного міхура, печінки, у разі ниркових кольок і розладів кишківника. Дотримане сечовипускання й мала кількість сечі водночас теж стає показником до застосування глоду. Допомагає під час лихоманки, а також у разі боротьби з вірусом герпесу.

А у разі отруєнь дуже добре допомагає антитоксичний чай, що складається з плодів шипшини та глоду, коренів шоломника байкальського, дев'ясила, квітів піжми. Також допомагає суміш плодів шипшини з іншими травами під час задухи та нервових потрясінь.

У різних країнах приймають глід під час лікування різних захворювань. Так у країнах Західної Європи глід призначають у разі сечокам'яної хвороби, ангіні, менорагій, дизентерії. У Білорусії він застосовується у разі виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хвороб стравоходу, остеоалгії, астми, дерматомікозах. А ось у Сибіру його використовують для лікування гінекологічних захворювань. Останнім часом вивчається протипухлинна дія глоду. Виявлено, що його використання ефективне під час лейкемії.

Майбутніх мам цікавить, чи можна глід вагітним?

Це питання стає актуальним, позаяк більшість лікарських препаратів у цей період заборонено. А ще краще попередньо проконсультуватися з лікарем. Корисний глід під час вагітності в складі заспокійливого чаю. Важливо знати в цьому разі, як правильно заварити глід. Концентрація його має бути невеликою. Тоді він позитивно позначиться на нервовій системі вагітної жінки, допоможе в разі безсоння і водночас не матиме негативних наслідків.

Ось ще один рецепт корисного напою для майбутніх мам.

Для нього потрібно взяти одну столову ложку концентрованого настою глоду, дві столові ложки кефіру або простокваші, половину чайної ложки меду й один банан. Далі всі компоненти перемішуються і збиваються в піну.

Засіб від глоду

зниження тиску

вживання глоду під час гіпотонії

Не можна експлуатувати такою ягодою як глоду — протипоказання, як не дивно, є й у нього. Тривале та невмисне приймання препаратів із глідником веде до занадто сильного зниження тиску, порушення серцевого ритму. Відповідно, гіпотонікам варто вкрай обережно вживати глоду — тиск у них і так низький.  Відвар глоду, як і його настій, не можна пити натщесерце. Інакше може з'явитися кишковий спазм, блювота або спазм судин.

Безумовно, необхідно в помірних кількостях вживати глід — користь і шкоду тоді будуть просто не порівнянними. У зв'язку з цим логічно виникають питання, як використовувати глід і що можна приготувати з глоду. Насправді варіантів може бути дуже багато.

У разі гіпертонії та неврозів готують настій глоду:

Для цього потрібна суміш із чотирьох частин плодів глоду, такої ж кількості пипника й однієї частини ромашки. Одна столова ложка такої суміші заливається однією склянкою окропу. Настоюється це дві години. Приймати потрібно тричі на день по столовій ложці.

Також серед напоїв популярний чай із глоду, приготований із його ягід і листя.

Характеристики
Основні
ВиробникВласне виробництво
Країна виробникУкраїна
Інформація для замовлення
  • Ціна: 25 /100 г

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner