Продавець ПП Фито-опт розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
773 відгуків
ПП "Фіто-опт"
+380 (67) 261-91-42
+380 (95) 572-28-04

Рецепти з лепехи

Рецепти з лепехи

Настоянка лепехи

Корисна настоянка трави лепехи при епілепсії, істерії, втрати пам'яті. Вона покращує зір і травлення. Настоянку застосовують для лікування виразкової хвороби шлунка, хронічного гастриту із зниженою кислотністю і при проносах.

Рецепт 1: 20 г аїру необхідно перемішати з 100 мл горілки, настоювати 2 тижні в темному місці, процідити і зберігати в скляній тарі. Приймати настоянку слід по 15-30 крапель перед їжею три рази в день.

Рецепт 2 від зубного болю і блювоти. Дрібно нарізані сухі листя кореневища залити 70%-м спиртом, настояти тиждень в темному місці і приймати 20 крапель три рази на день до їди.

 

Аїр при клімаксі

Великою популярністю лікування травами користується у перехідний, клімактеричний період. Для приведення в норму гормонального фону використовують аїр. Перемелений через кавомолку корінь слід приймати по 1 чайній ложці під час їжі.

Відвар коренів. Подрібнене кореневище аїру слід залити холодною водою, настояти приблизно 7-8 годин, потім прокип'ятити на водяній бані 25-30 хвилин, охолодити і процідити. Приймати засіб рекомендується по 1 склянці двічі на день за півгодини до їжі.

 

Аїр при ангіні

Настої і відвари з лепехи призначають у вигляді полоскань при ангіні. Вони надають відхаркувальну, протизапальну і дезінфікуючу дію. Якщо жувати корінь аїру по 5-6 разів на день по маленькому шматочку, тримаючи його в роті 15-20 хв, то через півроку можна позбутися від будь ангіни. Можна готувати різні суміші від ангіни з додаванням кореневища лепехи і дубової кори. Також корисно жувати корінь і для профілактики ангіни.

 

Аїр для зубів

Аїр є прекрасним засобом від зубного болю. З кореня аїру роблять відвар, який п'ють або полощуть ним рот. Якщо болить зуб, треба змастити десну настоянкою з лепехи – і біль швидко мине. Аїр проникає вглиб хворого зуба і обезболююче діє на корінь.

Рецепт. 20 г сухого кореня аїру необхідно дрібно нарізати, залити 100 мл горілки, дати настоятися два тижні в темному місці, періодично збовтуючи, потім процідити і тримати в темному прохолодному місці, в щільній, що не пропускає сонячні промені тарі. При зубному болю слід полоскати рот настоянкою 5-10 хвилин, потім сплюнути. Якщо біль не проходить, процедуру рекомендується повторити.

Кореневище аїру розжовують для зміцнення ясен.

 

Олія лепехи

олія лепехи

Масло отримують з кореневища лепехи шляхом перегонки водяною парою. Це в'язка темно-жовта або коричнева рідина з оригінальним деревним запахом і пряним смаком. Хімічний склад масла може бути різним. Пояснюється це тим, що рослини зібрані в різних геоклиматических умовах. Основні діючі речовини масла: лімонен, ліналоол, цисметилизоэвгенол, азарон. Олія лепехи використовують для ароматизації міцних алкогольних напоїв.

За рахунок пряного аромату аїру створюють парфуми східного типу. Він ефективно бореться з різними інфекціями, включаючи стафілококи. Масло часто використовують для лікування респіраторних захворювань, особливо кашлю. Його рекомендовано приймати для лікування виразки дванадцятипалої кишки та гастритів із зниженою кислотністю. Також масло є прекрасним натуральним продуктом, налаживающим процес обміну речовин.

Олія лепехи підвищує апетит, стимулює виділення шлункового соку. Це дієвий засіб для профілактики сечокам'яної та жовчнокам'яної хвороб. Систематичне вживання масла благотворно впливає на стан опорно-рухової системи, вона сприяє меншій стомлюваності м'язів і зміцнює кісткові тканини. Вже кілька століть олія лепехи використовують в якості природного афродізіака, який підвищує сексуальне бажання і статеву активність.

 

Настій лепехи

Рецепт 1. Одну чайну ложку кореневищ аїру необхідно розмішати в 250 мл гарячої кип'яченої води, настояти 20 хв, потім процідити і приймати по півсклянки на день за півгодини до їжі. Засіб ефективно діє при інфекційному мононуклеозі.

Рецепт 2. Сухе кореневище аїру слід подрібнити, висипати в склянку холодної води, настояти 20 хв. Приймати настій рекомендується по одній столовій ложці три рази в день перед їжею.

Рецепт 3. При спазмах шлунка роблять настій лепехи з додаванням квітів і ягід горобини. Аїр і горобину заливають склянкою теплої кип'яченої води, настоюють протягом години, після чого настій слід довести до кипіння і охолодити. Після проціджування через кілька шарів марлі питво приймають в теплому вигляді по півсклянки 2-3 рази на день перед їжею.

 

Відвар кореня лепехи

Відвар з кореня аїру нормалізує сон, покращує роботу мозкових клітин. Відваром користуються для зміцнення і зростання волосся.

Рецепт 1. Нужно прокипятить 20–30 мин в 250 мл воды две столовых ложки сухого измельченного корня, оставить до полного охлаждения, после чего процедить и добавить кипяченой воды до первоначального объема. Отвар применяется в виде примочек и обмываний для лечения ран и язв.

Рецепт 2. 6 г сырья следует прокипятить в 200 мл воды в течение 30 мин в закрытой емкости, процедить и добавить кипяченой воды до начального объема. Принимайте три раза в день после еды по 2 ст. ложки отвара. Средство положительно действует при воспалении легких.

Рецепт 3. Три чайных ложки мелкорубленого корневища заливают 400 мл воды, кипятят в закрытой посуде 15 мин. и принимают по полстакана перед едой.

 

Противопоказания к применению аира

Аир нельзя использовать при любых кровотечениях, категорически не рекомендуется гипотоникам. Нельзя принимать его при повышенной кислотности желудочного сока. Если же все-таки необходимо использовать препарат из аира, следует обязательно включить в его состав растения, которые снижают выработку соляной кислоты. Не рекомендуют принимать аир при острой фазе язвы желудка. Противопоказан он и беременным женщинам.

Слід пам'ятати, що вживання природних лікарських препаратів повинно бути помірним. Якщо дози прийняття аїру збільшити, то це призведе до блювоти.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner